اشتباهاتی که در طراحی دکوراسیون نباید مرتکب شویم

هنگام تغییر دکور خانه یا محل کار تصوراتی از قبل در ذهن ما وجود دارد که ممکن است به دلیل نا آگاهی یا مشورت با افراد بی تجربه به وجود آمده باشند.

امروزه روانشناسی به طور شگفت انگیزی به ما می‌گوید چه رنگ هایی برای آرامش بخشیدن به ذهن مناسب هستند و چه نوع چیدمانی موجب آشفتگی یا برعکس آرامش ذهن خواهد شد.

در ادامه چند تصور اشتباهی که در ذهن ما ایرانیان نقش بسته را ذکر خواهیم کرد.

1- تصور اشتباه: در اتاق‌خواب کودک حتماً باید از طرح های رنگی سرد بچه گانه استفاده کرد:
درست است که در طراحی اتاق کودکان از رنگ های روشن و سرد مانند سبز ، آبی آسمانی یا زرد استفاده می کنیم تا موجب شادابی شود اما اخیراً روانشناسان پیشنهاد می‌کنند بهتر است از رنگ گرم و ملایم دیگری که تعداد آن‌ها کم هم نیستند استفاده شود تا اتاق کودک کمی طبیعی جلوه کند و کودک در محیطی طبیعی‌تر رشد کند.

2- تصور اشتباه: رنگ یکسان یا تک رنگ حس گرم و مهمان نوازی را القا نمی کند.

3- تصور اشتباه: رنگ به کار رفته در هر اتاق نشانه نوع فردی است که در آن سکونت دارد: گاهی اوقات ممکن است افراد بنا به شرایطی امکان طراحی متناسب با شخصی که در اتاقی سکونت دارد را نداشته باشند مثلاً محدودیت‌های مالی

4- تصور اشتباه: رنگ سقف‌ها باید حتماً سفید باشد یا روشن باشد و از رنگ های تیره استفاده نشود.

5- تصور اشتباه: رنگ های تیره موجب افسردگی می شود: روانشناسان به این نتیجه رسیده اند که مناسب ترین رنگ برای اتاق خواب، رنگ های تیره می باشد به این دلیل که رنگ های تیره هنگام استراحت آرامش بیشتری را نسبت به رنگ های روشن القا میکنند.

6- تصور اشتباه : تعیین رنگ های دکوراسیون در روز که هوا روشن است بهتر است تا این که شب ها رنگ را انتخاب کنیم: معمولاً بیشترین زمان حضور و استراحت ما در منزل در ساعت های پایانی روز است که هوا تاریک است پس بهتر است رنگ دکوراسیون را هنگام شب نیز انتخاب کنیم و نه فقط روز.

7- تصور اشتباه: رنگ دیوارها و کف آشپزخانه باید حتماً سفید باشد: آشپزخانه مکانی است که خانم ها بیشترین اوقات روزانه خود را در آن سپری می‌کنند به همین دلیل می تواند ترکیبی از رنگ های قهوه ای یا مشکی و قرمز باشد.

8- تصور اشتباه: استفاده از طیف رنگ و یا رنگ های نقاشی در طراحی دیوارها نا مناسب و زننده به نظر می رسد.

 جهت مشاوره در زمینه کاغذ دیواری در شیراز می توانید با شیرازهارمونی تماس بگیرید
موفق باشید.