نکاتی در رابطه با چیدمان در خانه های کوچک

در خانه های کوچک انجام برخی کارها و یا اشتباهاتی در چیدمان وسایل خانه موجب می شود خانه کوچک‌تر از آن چیزی که هست جلوه کند بنابراین می‌بایست تا جای ممکن از این اشتباهات دوری کنید در ادامه برخی از پیشنهاد هایی که موجب دوری از این اشتباهات می‌شود را ذکر خواهیم کرد:

رنگ برخی از دیوارها متفاوت باشد:

یک رنگ بودن یا سفید بودن تمام دیوارها لزومی ندارد...بلکه می‌توانید یکی از دیوارها را رنگی متفاوت کنید تا موجب شود فضا کمی بزرگ تر به نظر برسد. مثلاً در سالن خانه اگر همه دیوارها سفید است یکی از دیوارها را می توان به رنگی متفاوت تغییر داد آنگاه خواهید دید که فضا چقدر بزرگ‌تر جلوه می کند.

از لوازم خانگی کمتر استفاده کنید:

سعی کنید تا جای ممکن لوازم خانگی ای که در منزلتان به کار می برید را کاهش دهید چرا که زیاد بودن لوازم موجب کم شدن فضا و در نتیجه کوچک جلوه کردن منزل می شود.
در خانه های کوچک همه چیز به وضوح نمایان است پس می بایست از لوازمی استفاده کنید که با خانه همخوانی داشته باشد مثلاً مبل هایی باید استفاده شود که با فضای خانه شما همخوانی داشته باشد و نه این که بسیار بزرگ باشد یا طرح و رنگ آن با فضای خانه بیش از حد متضاد جلوه کند.

از لوازم چند کاره استفاده کنید:

جهت کاهش وسایل بهتر است از لوازمی استفاده کنید که قابلیت استفاده برای کارهای دیگر را دارد مثلاً میز ها ، صندلی ها و کمد ها در اتاق ها یا در آشپزخانه از لوازم چندکاره استفاده شود.

از دیوارهای دکور مانند استفاده کنید:

اگر بین دو قسمت از خانه نیاز است که دیواری وجود داشته باشد و یا این که بین دو قسمت از خانه وجود یک دیوار موجب کوچکی فضا شده بهتر است آن را با یک دیوار دکوری که در آن می توان وسایل تزئینی یا کتاب قرار داد، جایگزین کرد.
در کل در خانه های کوچک هر چقدر دیوار بین فضاهای مختلف کمتر باشد، خانه بزرگ تر جلوه میکند و اگر دیوارها زیاد باشد به طبع فضا کوچکتر جلوه می کند.

جهت مشاوره در زمینه کاغذ دیواری در شیراز می توانید با شیرازهارمونی تماس بگیرید
موفق باشید.