انواع سبک های دکوراسیون داخلی

 

1.       مدرن

کاغذ دیواری شیراز هارمونی

ریشه ی این سبک معماری داخلی در استفاده ی صحیح و البته کم از المان ها و وسایل دکوراتیو است. این سبک ساده، خلوت، تمیز و الهام گرفته از سبک های سال های 1930 به بعد است. پالت رنگی خنثی به عنوان رنگ دکوراسیون، سطوح جلا دیده و صاف با اشکال مربع و مستطیل با تناسب محیطی نامتقارن (منظور چیدمان کلی نامتقارن است) در سبک مدرن استفاده می شوند.

2.       مراکشی

دکوراسیون داخلی خانه 

لایه های مختلف از پارچه ها، موزاییک های رنگارنگ، فانوس های فلزی، رنگ های پر زرق و برق و شاداب، فرش های آسیایی و بالش هایی که از پارچه های لوکس و گران قیمت تهیه شده اند؛ یک خانه به سبک مراکشی را به نمایش می گذارند. در دکوراسیون مراکشی از لهجه ها ی (وسایل دکوراتیو) چوبیِ دارای حکاکی های ظریف نیز استفاده می شود.

3.       صنعتی (اینداستریال)

معماری داخلی

ریشه ی این سبک معماری به دوره ی انقلاب صنعتی اروپا باز می گردد. در خانه های با دکوراسیون اینداستریال، معمولاً نمایی از دیوار های آجری در کنار وسایل چوبی- فلزی و لهجه های مسی به چشم می خورد. در این سبک شما می توانید یک طراحی سبک ، شیک و روشن انتخاب کنید یا اینکه از وسایل عتیقه و رنگ های تیره تر در فضایی با نور کمتر بهره ببرید.

4.       مینیمالیست

کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه 

این سبک در استرالیا بسیار مشهور است. سبک مینیمالیست همان سبک مدرن است اما به صورت بسیار ساده تر و خنثی تر! هیچ وسایل دکوراتیو و لهجه ای در این سبک دیده نمی شود و طیف رنگ های به کار رفته بسیار به هم نزدیک تر و شبیه تر می باشند.

5.       معاصر

خرید کاغذ دیواری

این سبک نیز بسیار به سبک مدرن شبیه است اما در آن: رنگ های گرم، در های چوبی تیره و وسایل چرمی به کار رفته در کنار چوب دیده می شوند. دقت داشته باشید که فرش های پر نقش و نگار، گل های زینتی رنگارنگ و کوسن های با طرح های شلوغ نمی توانند در این سبک به کار روند. معماری داخلی معاصر را می توان با یبک اسکاندیوانیایی مدرن هم تراز در نظر گرفت.

6.       هنری

خانه ی هنری 

این سبک را می توان باب میل هنرمندان دانست. در نوع هنری، وسایل دکوراتیو هنری، صنایح دستی، فرش های دستباف سنتی و ... به چشم می خورند. استفاده از چوب در این سبک منازل می تواند به زیبایی محیط بیافزاید.

7.       عجیب و غریب

دکوراسیون داخلی جدید

این مورد چند سبک طراحی مختلف را با هم در می آمیزد تا در نهایت یک منظره با رنگ های متضاد عجیب که انتقال دهنده ی حس تخیل و شگفتی هستند را منتقل کند. البته تمام این رنگ ها و سبک های در آمیخته به نحوی در کنار هم به کار می روند که محیط به صورت یکپارچه و ساده به نظر به نظر برسد و نه مانند طرح مراکشی پر زرق و برق و شلوغ.

8.       انگلیسی

دکوراسیون اروپایی

این سبک به نگاهی زنانه نیاز دارد! الگوهای گل رز، استفاده ی گسترده از سبزیجات، گلدان ها، وسایل دکوراتیو سفالی، مبل های سفارشی و بسیاری از وسایل تزئینی کوچک دیگر در خانه های به سبک انگلیسی دیده می شوند.

9.       فرانسوی

چیدمان خانه 

این سبک، فانتزی، برانگیزاننده ی تخیل، زیبا و آرامش دهنده است. رنگ های متنوع از طیف خورشیدی تا سایه های روشن و خنثی در این سبک به کار می روند.

معمولاً یک پارچه در محیط تکرار می شود. مثلاً چند کوسن، روکش یکی از مبل های تک نفره، لهجه ی به کار رفته در پرده ها و ... می توانند از یک پارچه باشند که هر یک در نقاط مختلف اتاق جای دارند. گل های تازه و فراوان، استفاده ی گسترده از وسایل ساخته شده از طلا، برنز یا عتیقه جات و نیز مبلمان کلاسیک و لوکس در این دکوراسیون زیاد دیده می شوند.

10.   آسیایی 

 

این سبک معماری داخلی را در این مقاله به طور جداگانه بررسی کرده ایم.