دکوراسیون داخلی به سبک آسیایی

معماری داخلی

معمولاً کسانی که به فلسفه و مفاهیم درک زندگی علاقه دارند و می خواهند محیط خانه شان گرم و پر از آرامش باشد به سبک معماری آسیایی علاقه نشان می دهند.

هنگامی که صحبت از دکوراسیون آسایی می شود اغلب مردم به چین یا ژاپن فکر می کنند اما سبک دکوراسیون داخلی آسیایی فراتر از استایل های این دو کشور بوده و شامل هند، تایلند، سنگاپور، خاورمیانه و سایر کشور هایی که معماری داخلی با شکوهی دارند نیز می شود.

کاغذ دیواری هارمونی

یکی از مزایای اصلی طراحی داخلی آسیایی، قابلیت انعطاف پذیری آن است که بسته به سلیقه و ترجیحات شخصی صاحب خانه می تواند خنثی، عجیب و غریب، درخشان و یا حتی دراماتیک باشد.

برای مثال، چینی ها می توانند رنگ های متضاد مثل قرمز، طلایی و سیاه را ترکیب کنند، در حالی که فضای داخلی ژاپنی بر اساس رنگ های خنثی، سادگی خطوط، مواد طبیعی و وسایل تزئینی معنی دار است.

 کاغذدیواری در شیراز

سبک آسیایی با برنامه ریزی دقیق در هنگام انتخاب نوع رنگ داخلی، بافت، مبلمان، عناصر تزئینی و نورپردازی مشخص و اجرا می شود.

معماری داخلی آسیایی، طبق یک تعریف، هدف نزدیکی و تعامل با طبیعت را دنبال می کند. بنابراین به عنوان مثال استفاده از گیاه طبیعی بامبو در طراحی داخلی این سبک خانه بسیار تاثیر گذار است.

دکوراسیون خانه

همچنین از آن جا که فضای خانه های آسیایی کوچک است به طور معمول از ابزار ها و وسایل چندکاره استفاده می شود.

نوع پرده ها و پنجره ها می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در نوع چینی از پرده های سنگین و پر نقش و نگار استفاده می شود درحالی که در سبک ژاپنی اساس سادگی است.

آب یکی از عناصر اصلی در سبک آسیایی است و اغلب در فضای داخلی نمایش داده می شود. جریان آب باید دیده و شنیده شود. یک چشمه ی عمودی، یک آکواریوم یا یکی دیگر از ابزارات دکوراسیونی که نمایان گر آب هستند می توانند برای نمایش آب در داخل خانه استفاده شوند.

 طراحی داخلی ساختمان

به یاد داشته باشید که احترام به طبیعت اساسی ترین اصل معماری آسیایی است، پس از چوب های طبیعی استفاده کنید، در کنار تلویزیون خود تعدادی سنگ طبیعی قرار دهید، از گیاهان مختلف استفاده کنید، فانوس های کاغذی در گوشه ی خانه ی خود بیاویزید و فضای خانه ی خود را آرام و دلچسپ نشان دهید.

رنگ ها در معماری آسیاسی

معماری آسیاسی خود سبک های متغیری دارد. از سبک ژاپنی که بیشتر از رنگ های طبیعی در کنار رنگ سفید و کمی سیاه استفاده می کند تا معماری ایرانی که رنگ های فیروزه ای و آجری و ... را در بر می گیرد.

بنابراین ابتدا باید مشخص کنید که کدام منطقه ی آسیایی قرار است قالب معماری داخلی شما را مشخص کند.

به عنوان یک مثال دیگر در دکوراسیون به سبک هندی و یا چینی شما رنگ های زرشکی، بنفش لوکس و دیگر رنگ های گرم و گاهی جیغ را می توانید ببینید.

فروشگاه کاغذ دیواری هارمونی

سخن پایانی:

سبک خود را انتخاب کنید و راهنمایی ها و نکات مطرح شده در این مقاله را به کار گیرید تا در نهایت با در نظر داشتن یک طرح و قالب کلی بتوانید به زیباترین وجه ممکن منزل خود را دکور کنید.

کاغذ دیواری هارمونی