ایده هایی برای دکوراسیون دفتر کار

شما تمام روز پشت میز خود نشسته اید یا حداقل زمان بسیار زیادی از روز خود را در دفتر کار خود سپری می کنید. پس چرا به دکوراسیون این محیط به اندازه ی سایر محیط ها (مانند اتاق خواب و نشیمن و...) اهمیت نمی دهید؟ اگر بتوانید محیط کار خود را جذاب تر و زیباتر کنید می توانید از کار کردن در آن لذت ببرید و مدت زمان بیشتری را بدون خستگی و احساس کسالت به کار کردن بپردازید.

بدیهی است که دکوراسیون دفتر کار به این معنی نیست که شما باید یک لوستر لوکس در آن آویزان کنید. (مگر اینکه در کاخ کار کنید، که در این صورت، تبریک می گوییم!)

دکوراسیون دفتر کار به معنی چینش ابزار و وسایل کار به نحوی که هم استفاده از آن ها ساده باشد و هم محیط کار را زیباتر کند می باشد.

در این جا قصد داریم تعدادی ایده در رابطه با چینش و دکوراسیون اتاق کارتان به شما ارائه دهیم.

1.       یک سیم برای نگه داشتن تصاویر یا یادداشت ها داشته باشید.

چیدمان دفتر کار

می توانید یک سیم برای نگه داشتن تصاویر عزیزانتان و یادداشت های انرژی بخش، در گوشه ای از دفترتان آویزان کنید. به این ترتیب می توانید هر از گاهی به این تصاویر و یادداشت ها نگاهی بیندازید تا ذهن شما آرام و پر انرژی شود. (به خصوص اگر شما ساعات زیاد و مداومی را در دفتر کارتان سپری می کنید پیشنهاد می کنیم که حتماً این کار را امتحان کنید.)

 

2.       اسناد و اوراقتان را در فایل باکس های رنگارنگ طرح کتابی نگهداری کنید.

دکوراسیون محل کار

فایل باکس های مختلف با طرح های متفاوتی در فروشگاه ها به چشم می خورند. معمولاً در دفاتر رسمی از رنگ سیاه یا سفید استفاده می شود، اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که دید خود را وسیع تر کنید و فایل باکس های رنگی و یا حتی طرح دار را نیز در لیست وسایل دفترتان قرار دهید.

لزومی ندارند که خیلی قفسه ی فایل باکس هایتان را شلوغ کنید. تنها کافی است که از دو یا سه رنگ مختلف و هماهنگ استفاده کنید تا کمی جلوه ی قفسه ی کمد خود را زنده تر نشان دهید. (برای یادگیری نحوه ی صحیح ست کردن رنگ ها با هم به این مقاله و برای یادگیری نحوه ی صحیح به کار بردن رنگ ها در دکوراسیون به این مقاله رجوع کنید.)

3. گیاهان را وارد محیط کارتان کنید

دکوراسیون دفاتر اداری

استفاده از گیاهان یک راه ساده برای زیبا تر و با نشاط تر کردن محیط کارتان است. می توانید از چند گلدان کوچک روی میز خود استفاده کنید تا با نگاه کردن به آن ها حس شادابی به شما منتقل شود.

اگر در مسائل باغبانی حرفه ای نیستید، می توانید از گیاهانی که نیاز به مراقبت کمتر دارند (مانند انواع کاکتوس ها) استفاده کنید.

5. از آهن ربا های رنگارنگ و جذاب استفاده نمایید.

کاغذ دیواری شیرازهارمونی

اگر طبق عادت یادداشت های یادآوری تان را به بردتان الحاق می کنید، بهتر است از آهن ربا های طرح دار و رنگارنگ برای این کار استفاده نمایید.

از رنگ های روشن استفاده کنید تا کمی محیط خود را سرگرم کننده تر و گرم تر کنید. به کارگیری این آهن رباهای کوچک یک روش ساده، ارزان و بسیار مفید برای زیباتر کردن محل کارتان است.

 

6. به لیوان قهوه یا چای خود توجه کنید.

وسایل اداری

آیا شما همیشه یک لیوان نیمه پر روی میزتان دارید؟ اگر اینگونه است می توانید از آن برای جذاب تر کردن محل کارتان استفاده کنید. چگونه؟

تنها کافی است به جای استفاده از لیوان های معمولی شرکت یا لیوان یک بار مصرف، از یک لیوان که با استایل شما هماهنگ است استفاده کنید.

7. به رنگ کاغذ دیواری دفترتان توجه کنید.

از آن جا که دفتر کار محلی است که تنها از آن برای امور کاری استفاده می کنید و قرار نیست محلی باشد که در آن به استراحت یا تفریح کردن بپردازید، می توانید از رنگ هایی که محرک و انرژی دهنده هستند در دفترتان استفاده کنید.