بر اساس فرم بدنتان مدل لباستان را انتخاب کنید!

مد لباس

قطعا تا به حال برای شما پیش آمده که لباسی که بر تن یکی از دوستان و یا آشنایان تان جلوه ی بسیار زیبایی داشته را پوشیده باشید و اما آن لباس در تن شما بسیار ناموزون و نازیبا به نظر رسیده باشد.

جدا از بحث سایز و رنگ لباس و ... چگونه می توانید با دیدن یک لباس تشخیص دهید که اگر آن را بپوشید در تن شما زیبا به نظر می رسد یا نه؟

چگونه می توانید لباسی را انتخاب کنید که نه تنها خوش فرم و زیبا باشد بلکه ایراد ها و نواقص اندامی شما را نیز بپوشاند؟

بدن افراد مختلف از نظر شکل کلی به چند دسته تقسیم بندی می شوند.

 بر اساس فرم کلی بدن اشخاص مختلف، می توان به این مسئله پی برد که چه فرم و نوع لباس هایی به آن ها بیشتر می آید؟

کاغذ دیواری شیراز هارمونی

برای این که فرم بدنتان را تشخیص دهید لازم است بدانید که بدن هر خانوم از نظر شکل ظاهری می تواند مشابه یکی از فرم های زیر باشد:

*** سیبی

*** هرمی

*** مثلثی معکوس

*** ساعت شنی

هر خانوم باید بر اساس فرم بدنش لباس هایش را انتخاب کند تا هرچه زیباتر به نظر برسد. بر همین اساس ما در ادامه باید ها و نباید های پوشش هر کدام از دسته های فوق را بررسی می کنیم:

سیبی (یا دایره ای)

لباس زنانه

 

لباس هایی را بپوشید که توجه دیگران را از قسمت متوسط ​​و کمر شما دور کند.

لباس هایی که توجه را به سمت گردن و یا کمر شما جلب می کنند مناسب به نظر می رسند.

از تاپ هایی استفاده کنید که روی ناحیه ی شکم شما را کاملا می پوشانند و بلندی آن ها تنها تا پایین باسن شما می باشد.

از پوشیدن ژاکت های چند لایه، کت و شلوار های خیلی بزرگ یا چسپنده اجتناب کنید. از تاپ های چند لایه، تونیک هابیشتر استفاده کنید.

کاغذ دیواری در شیراز

از شلوار  های تنگ و یا راسته استفاده نکنید. در عوض به استفاده از شلوار هایی که دمپا هستند و جیب عقب دارند استفاده نمایید.

به جای اینکه کمربند خود را روی شکمتان ببندید از لباس هایی استفاده کنید که کمربند آن ها کمی پایین تر از سینه ها قرار می گیرد. به این ترتیب دور کمر شما باریک تر به نظر می رسد.

هرمی شکل

تمرکز را به سمت شانه هایتان هدایت کنید تا اندامتان متوازن تر به نظر برسد.

برای این کار می توانید از شال گردن، گردن بند های رنگارنگ و شال ها استفاده کنید.

از تاپ ها و لباس های طرح دار استفاده کنید و با استفاده از کلا ها، آستین های مدل دار در نزدیک شانه و یقه های مستطیل شکل عرض شانه های خود را بزرگ تر نشان دهید. (یقه های مسطیل شکل یقه هایی هستند که که بلند نمی باشند به عبارتی به سینه نمی رسند اما عرض آن ها بسیار زیاد است.)

از پوشیدن شلوارهای تنگ، دامن های کوتاه، دامن های خمره ای شکل اجتناب کنید و به جای آن ها از شلوار های دمپا و دامن های کلوش استفاده کنید.

مدل لباس دخترانه

برای قسمت پایین تنه ی خود از رنگ های تیره تر و برای بالاتنه از لباس های با رنگ های روشن استفاده کنید.

بدن های مثلثی معکوس

اگر فرم بدن شما مثلثی معکوس است و پایین تنه ی شما انحنای زیادی ندارد می توانید با استفاده از لباس هایی که می پوشید خودتان کمی به ظاهرتان فرم دهید.

از کمربند های مدل دار و قطور تر استفاده کنید.

تاپ هایی بپوشید که بلندی آن ها تا میانه ی باسن تان است. از تاپ هایی که پایین آن ها چین دارد و یا کلوش هستند استفاده کنید.

از لباس ها و وسایل جانبی استفاده کنید تا ظاهری جذاب تر و پر تر داشته باشید.

فرم ساعت شنی

انحنا ها ی بدنتان را برجسته تر کنید. برای این کار لازم است از لباس هایی استفاده کنید که توجه را به سمت ناحیه ی شکمتان جلب می کند.

از پوشیدن تاپ های خمره ای فرم بپرهیزید.

شما می توانید از شلوار های تنگ و دامن های خمره ای شکل استفاده کنید. توجه کنید که به تناسب فرم سینه با باسن خود توجه داشته باشید. از سوتین های شل و یا پد های سینه هرز استفاده نکنید.