دکوراسیون اتاق خواب

کاغذ دیواری در شیراز

 

یک اتاق خواب باید مانند یک پناهگاه برای شما باشد - محلی آرام که بتوانید در یک بعد از ظهر پس از یک روز پر مشغله در آن استراحت کرد، لباس هایتان را در آن عوض کنید و در اوقات فراغتتان در آن به مطالعه ی مجله یا کتاب بپردازید.

با این حال بسیاری از ما نمی دانیم که دکوراسیون اتاق خوابمان باید چگونه باشد و برای آراستن این محل به طور معمول هزینه نمی کنیم.

ما اغلب در اتاق نشیمن و آشپزخانه، مکان هایی که مهمانان می بینیم، تمرکز می کنیم و اتاق را نادیده می گیریم، جایی که بیش از یک سوم زندگی مان را در آن صرف می کنیم!

در زیر مراحل دکوراسیون اتاق خواب را شرح می دهیم و نکاتی را که باید در چیدمان این مکان رعایت کنید را بررسی می کنیم.

shirazharmony

یک سری اصول از پیش تعیین شده برای اسباب و وسایل اتاق خوابتان داشته باشید.

یک مشکل رایج در اکثر اتاق خواب ها وجود تعداد زیادی مسایل چیدمان نظیر پا تختی ها، کمد ها و مبل و صندلی است. همچنین گاهی تعداد این وسایل زیاد نیست اما بسیار همین تعداد کم وسایل ابعاد بزرگی دارند و دست و پا گیر هستند.

وسایل اصلی اتاق خوابتان را بر اساس ابعاد اتاقتان انتخاب کنید به طوری که به اندازه ی کافی فضای خالی برای حرکت کردن و نفس کشیدن داشته باشید.

یک میز کوچک کنار تختتان قرار دهید (پا تختی) به خصوص اگر قبل از خواب اهل مطالعه ی کتاب هستید این میز بسیار مورد نیازتان خواهد بود.

مکان قرار گیری وسایل هایتان را فراموش نکنید! آیا به جا آویز لباسی بیشتری نیاز دارید؟ یا به کمد ها و کشو های بیشتری نیاز دارید؟ یا شاید هم هر دو؟

اگر برای ذخیره و نگهداری لباس هایتان فضای اختصاصی کافی نداشته باشید احتمال اینکه به زودی اتاقتان نامرتب و شلخته شود بسیار زیاد است. هرچه بتوانید لباس هایتان را به تفکیک نوعشان دسته بندی و به طور مجزا نگهداری کنید هم در آینده استفاده کردن از آ«ها برایتان راحت تر خواهد بود (به راحتی هر لباسی را که می خواهید می توانید پیدا کنید) و هم لباس هایتان و اتاقتان نیز مرتب تر خواهد بود.

نحوه ی چیدمان و محل قرار گیری تخت و کمد هایتان را نیز در نظر بگیرید. اگر ممکن است، تخت خوابتان باید از در و پنجره ها و فضا های شلوغ دور شوند.

اکثر افراد اگر در هنگام خواب سرشان رو به روی در اتاق باشد احساس راحتی و آرامش بیشتری می کنند.

البته اینکه تخت خود را چگونه و در کدام قسمت اتاق قرار دهید به خودتان بستگی دارد.

سرمایه گذاری عاقلانه

دکوراسیون اتاق  خواب

شما می توانید پرده ها کفپوش ها و روتختی های مختلفی را در بازار پیدا کنید. اینکه در هنگام خرید این وسایل اندکی بیشتر خرج کنید تا جنس بهتری را خریداری کنید بسیار عاقلانه است.

این آیتم ها از یک سو در نمای کلی اتاق خوابتان تاثیر بسیار زیادی دارند و از سوی دیگر شما مرتبا با آن ها در تماس هستید و بنابراین بسیار مهم است که از مرغوبیت کافی برخوردار باشند.

رنگتان را انتخاب کنید

چیدمان اتاق خواب

اگر به صبح ها و حال و هوای ابتدای روز علاقه دارید از یک رنگ روشن برای چیدمان اتاق خوابتان استفاده کنید. هرچه به ساعات انتهایی روز تمایل بیشتری داشته باشید باید در چیدمان اتاقتان از رنگ های تیره تری استفاده کنید.

برای انتخاب رنگ دکوراسیون اتاقتان به اینجا و برای آموزش به کارگیری صحیح رنگ ها در هنگام دکوراسیون به اینجا بروید.

روشنایی اتاق خواب

نور اتاق خواب باید قابل تنظیم باشد (همانگونه که پیش تر در مقاله ی نحوه ی نور پردازی در دکوراسیون خانه اشاره کردیم).

فقط به لامپ های سقفی اکتفا نکنید و از آباژور ها، چراغ خواب ها و چراغ های مطالعه نیز استفاده کنید.

به کار بردن چند عدد شمع هم به آرام بخش تر کردن فضا کمک می کند.

فروشگاه کاغذ دیواری در شیراز

سخن پایانی:

در نهایت برای دکوراسیون اتاق خوابتان ابتدا به میزان فضایی که در اختیار دارید، حداکثر بودجه ای که می توانید هزینه کنید، وسایل مهم و ضروری ای که نیاز خواهید داشت و نیز وسایل جانبی ای که می توانند اتاقتان را به مکانی راحت تر برای شما تبدیل کنند فکر کنید و سپس زمان و هزینه ی کافی برای تهیه ی آن چیزهایی که نیاز دارید صرف کنید تا در نهایت بتوانید دکوراسیونی مطابق میلتان ایجاد کنید.