بهترین کفپوش برای اتاق کودک کدام است؟

در همه حال باید تصور کنیم مادامی که کودک در اتاقش است مدام در حال شیطنت و سر و کله زدن با اشیاء موجود در آن می باشد.

بنابراین می بایست به تک تک وسایلی که در آن اتاق به کار می رود توجه ویژه ای داشته باشیم که این نشان می دهد دکوراسیون در بالا بردن امنیت کودک نیز اهمیت دارد.

یکی از این موارد مهم کف‌پوش است که باید ویژگی های مناسب برای اتاق یک کودک را داشته باشد یعنی هم زیبا باشد و هم امنیت بالایی داشته باشد.

اهمیت کف‌پوش:

واضح است که گاهی اوقات کودک حین بازیگوشی مدام زمین می خورد و بیشترین آسیب ها نیز از این مورد ناشی می گردد بنابراین با انتخاب کف‌پوش مناسب می توان این نوع آسیب ها را تا حد چشمگیری کاهش داد.
البته انتخاب کف‌پوش مناسب در خانه ای که کودکی در آن وجود دارد محدود به اتاق کودک نخواهد بود بلکه حتی اتاق نشیمن و جاهای دیگر که امکان حضور کودک زیاد است نیز می‌تواند به کار آید.

انتخاب موکت با پرزهای بلند

موکت به دلیل بافت نرمی که دارد هنگام زمین خوردن کودک شدت ضربه را کم می کند و تا حد زیادی از آسیب دیدن او جلوگیری می‌کند مخصوصاً اگر از نوع پرز بلند باشد.

ممکن است بگویید موکت ها ظاهری یکنواخت و خسته کنند دارند اما بدانید که اولویت آسیب ندیدن کودک بیشتر است و البته این را نیز باید گفت که با کمی خلاقیت می توان با همان موکت ها هم طراحی ای بسیار زیبا و شیک را پدید آورد.

کف‌پوش های چوبی:

پارکت های چوبی برای اتاق کودک نیز می تواند مناسب باشد اما به شرطی که کودک از مرحله شیطنت و زمین خوردن ها عبور کرده باشد.

البته می توان روی کف‌پوش های چوبی را با فرش های زیبا نیز پوشانید تا جلوه بهتری به اتاق بدهد.

تاتامی در اتاق کودک

تاتامی نوعی کف‌پوش است که معمولاً در باشگاه های ورزشی به کار می رود و تا حد بسیار زیادی شدت ضربه ها را کم می کند.اما از لحاظ ظاهری ممکن است آن چیزی که تمایل دارید نباشد.

بنابراین می توان در اتاق کودک نیز از تاتامی استفاده کرد.تاتامی ها به صورت مربع هایی با اندازه های مشخص هستند که مانند تکه های پازل در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

یکی از ویژگی های جالب تاتامی ها کاربرد آن‌ها در مکان های خیس است به طوری که اگر تاتامی خیس شد می توان به راحتی آن را با یک تکه پارچه تمیز کرد به عبارتی تاتامی آب را در خود جذب نمی کند از این رو می توان آن را مکان هایی که کودک تردد می کند به کار برد مثلا در حمام یا سرویس بهداشتی.

فرش:

فرش هایی که دارای تارهای بلندی باشند نیز برای اتاق کودک می تواند مناسب باشد.
معمولاً فرش هایی که دارای تارهای بلند هستند از لحاظ زیبایی برای اتاق کودک جذاب‌تر خواهند بود اما توجه داشته باشید که ممکن است از لحاظ امنیت و کاهش آسیب بهتر از موکت ها نباشند.

 جهت مشاوره در زمینه کاغذ دیواری در شیراز می توانید با شیرازهارمونی تماس بگیرید
موفق باشید.